رشد بانک توسعه تعاون در مسیر مشتری مداری


اعضای دبیرخانه جشنواره تقدیر از حامیان حقوق مصرف کنندگان در تاریخ دوازدهم تیرماه 98 از مدیریت امور شعب بانک توسعه تعاون بازدید نمودند.


در ابتدای جلسه جناب آقای مختاری معاونت پشتیبانی و منابع بانک توسعه تعاون گزارشی از فعالیت های موثر بانک در خصوص حمایت از حقوق مصرف کننده ارائه و به رویه های حمایتی بانک به منظور رونق تولید و حمایت از فعالان اقتصادی استان اشاره نمودند.
جناب آقای ستونی دبیر جشنواره نیز ضمن تشکر از این مجموعه، مشتری مداری و احترام به حقوق مصرف کننده را یک اصل مهم در هر کسب و کاری در جامعه امروز خواند و ضمن اشاره به نظامنامه رعایت حقوق مصرف¬کنندگان و تغییراتی که ارزیابی¬های سال جاری رخ خواهد داد، آن را زمینه ساز رشد واحدهای حاضر در جشنواره توصیف و اظهار امیدواری کردند با پیاده سازی این نظامنامه و حرکت واحدها به سمت مشتری¬مداری، آگاهی و مطالبات مردم نسبت به حقوقشان بیشتر شود.
در ادامه آقای نام آور کارشناس دبیرخانه جشنواره خلاصه ای از عملکرد این مجموعه را در هشتمین جشنواره ارائه نمودند.
لازم به ذکر می¬باشد که در ارزیابی¬های فنی و رضایت¬سنجی مشتریان در جشنواره طی دو سال گذشته بانک توسعه تعاون رشد قابل توجهی داشته و با کسب امتیاز موفق به دریافت گواهینامه رعایت حقوق مصرف کنندگان استان فارس در هشتمین جشنواره تقدیر از حامیان حقوق مصرف کنندگان شده است.